مشاوره و راه اندازی مرکز تماس

راه اندازی مرکز تماس یک تخصص میان‌رشته‌ای است و نیاز به تجربیات زیادی در حوزه زیرساخت شبکه، تکنولوژی VoIP، خدمات مشتری و مدیریت مرکز تماس دارد. خدمات مشاوره و راه اندازی مرکز تماس در سپنتا حاصل تمام تجربیات 15 ساله ما از طراحی نرم‌افزار مرکز تماس و نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، ارائه خدمات برون‌سپاری و آزمون‌و‌خطاهایی‌ست که در کال‌سنتر خودمان داشته‌ایم. برای دریافت مشاوره و برآورد هزینه روی دکمه زیر کلیک کنید.

درخواست مشاوره و برآورد هزینه

15+

تجربه در خدمات مرکز تماس

7/24

پشتیبانی شبانه‌روزی

250+

پرسنل متخصص

سپنتا چه کمکی برای «راه اندازی مرکز تماس» می‌کند؟

برای راه اندازی مرکز تماس ابتدا باید اهداف و چشم‌اندازهای خود را تعیین کنید و مدل کسب‌و‌کار شما مشخص باشد؛ به‌عنوان مثال: کال‌سنتر برای خدمات داخل شرکت با کال‌سنتری که خدمات برون‌سپاری (BPO) ارائه می‌کند متفاوت است. تعیین بودجه برای خرید لوازم اداری و تجهیزات سخت‌افزاری مرکز تماس، تشکیل تیم مدیریت و افراد پاسخگو، نوع مرکز تماس (محلی یا ابری) و… از جمله مواردی هستند که برای راه‌اندازی Call Center باید به آنها فکر کنید و تصمیم درستی بگیرید.

تعیین اهداف

قبل از همه چیز باید به این سوال پاسخ دهید: «چرا می‌خواهید مرکز تماس راه اندازی کنید؟» وقتی هدف راه اندازی مرکز تماس برای‌تان مشخص شد باید به دنبال شروع فرایند پیاده‌سازی و استقرار مرکز تماس باشید. هدف‌های اصلی به استراتژی، چشم‌انداز، و نیازهای خاص کسب‌‌وکار شما یا برنامه‌های خدمات برون‌سپاری بستگی دارد.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

بودجه مرکز تماس

پیش از راه اندازی مرکز تماس بهتر است بودجه‌تان را مشخص کنید تا بتوانید بر این اساس تصمیمات بهتری بگیرید. نوع مرکز تماس، تعداد کارکنان، نوع سرویس‌های ارتباطی ، محل مرکز تماس و… رابطه مستقیم با میزان بودجه دارد. تخمین درآمد ماهیانه، میزان بازگشت سرمایه و هزینه‌های جانبی نکات هستند که باید به آنها توجه کنید.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

محل استقرار

محل استقرار مرکز تماس بسیار نکته مهمی است که کمتر به آن توجه می‌شود. کارکنان مرکز تماس قرار است ساعت‌های طولانی در این محل با مشتریان مکالمه داشته باشند؛ بنابراین باید بتوانید بهترین محل را از نظر میزان صدای محیط، دما، موقعیت مکانی برای رفت‌و‌آمد و چینش درست میزها و کارمندان انتخاب کنید.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

نوع مرکز تماس

مراکز تماس صرفا به برقراری تماس منتهی نمی‌شوند، مراکزی هستند که به‌شکل چند‌کاناله، از طریق چت، ایمیل، پیام‌رسان‌ها و تیکت در کنار تماس تلفنی در کنار مشتریان هستند و خدماتی را فراتر از برقراری تماس تلفنی ارائه می‌کنند. نوع مرکز تماس ورودی، خروجی و چندکاناله در مرحله اول، یعنی هدف‌گذاری مشخص مشخص می‌شود.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

نرم‌افزار مرکز تماس

نرم‌افزار مرکز تماس مهم‌ترین ابزار مدیریت کال‌سنتر است. باید بدانید که چه امکاناتی در نرم‌افزار می‌تواند شما را برای رسیدن به اهداف‌تان یاری کند. گزارشات آماری و تحلیلی، داشبورد مدیریتی، وال‌برد، پنل اپراتور برای دسترسی به ثبت ورود، خروج، گزارشات و… از جمله امکانات این سرویس هستند. همچنین شما می‌توانید از نرم‌افزار مرکز تماس به‌شکل ابری یا محلی استفاده کنید.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

تیم‌سازی و آموزش

بدون شک یک مرکز تماس موفق را یک تیم حرفه‌ای شامل مدیر مرکز تماس، سرپرست مرکز تماس، تیم کیفیت و اپراتورها پیش می‌برند. علاوه بر تیم‌سازی درست براساس هدف‌گذاری و نیازهای مرکز تماس، باید برنامه‌ای برای آموزش کارکنان مرکز تماس داشته باشید تا بتوانید هم‌راستا با یک استراتژی تیم مرکز تماس را مدیریت کنید. تیم‌سازی در مرکز تماس اختصاصی با مراکز برون‌سپاری متفاوت است.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید