خدمات فروش تلفنی

اگر محصول یا خدماتی دارید و می‌خواهید با کمک یک تیم متخصص و آموزش دیده فروش‌تان را افزایش دهید، تیم مرکز تماس سپنتا آماده همکاری با شماست. فرایند فروش تلفنی در سپنتا چیزی فراتر از پاسخگویی و پیگیری است، پیش از هر چیز درباره خدمات و محصولات شما مطالعه می‌کنیم و به کارشناسان مرکز تماس آموزش می‌دهیم و در نهایت به کمک یک استراتژی شخصی‌سازی‌شده، فروش تلفنی را شروع می‌کنیم. تمام مراحل در دوره‌های کوتاه مدت ارزیابی و تحلیل می‌شوند تا بتوانیم بهترین خروجی را از این فرایند داشته باشیم و فروش شما را افزایش دهیم.

درخواست مشاوره رایگان

15+

تجربه در خدمات مشتری

7/24

پشتیبانی شبانه‌روزی

250+

پرسنل متخصص

برون‌سپاری «فروش تلفنی» به سپنتا چه مزایایی دارد؟

شما می‌خواهید افرادی را که نمی‌شناسید قانع کنید تا خدمات و محصولات‌‌تان را بخرند؛ بنابراین باید روش‌های مذاکره تلفنی، شخصیت‌شناسی از روی صدا و لحن را بدانید و بتوانید جملات از پیش تعیین شده (اسکریپت تماس) را در زمان درست استفاده کنید. کارکنان مرکز تماس سپنتا به تمام این تکنیک‌ها مسلط هستند؛ بنابراین با سپردن فعالیت‌های مربوط به فروش تلفنی به سپنتا فروش‌تان را افزایش خواهید داد و تمرکز‌تان را روی سایر فعالیت‌های سازمان می‌گذارید.

مشاوره رایگان و استعلام قیمت

بیش‌فروشی و فروش مکمل

فروش تلفنی در مرکز تماس سپنتا صرفا منتهی به پاسخ‌گویی تماس‌ها، اعلام قیمت محصول یا خدمات شما نیست. اعضای تیم مرکز تماس سپنتا تلاش می‌کنند تا از طریق بیش‌فروشی (Upselling) و فروش مکمل (Cross-sell) خدمات یا محصولات، فروش شما را افزایش دهند.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

تمرکز بر سایر کارهای سازمان

یکی از روش‌های تمرکز؛ کاهش تعداد فعالیت‌های روزانه است. اگر کسب‌و‌کار یا سازمان شما در شرایطی است که پراکندگی فعالیت‌ها منجر به عدم تمرکز و کاهش کیفیت خدمات‌ شده است، ما بخشی از کارهای‌تان را برعهده می‌گیریم تا بتوانید بر سایر خدمات‌‌تان تمرکز کنید و خدمات‌تان را با کیفیت بهتری ارائه کنید.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

کاهش چشم‌گیر هزینه‌ها

اگر بخواهید تله مارکتینگ یا فروش تلفنی را خودتان انجام دهید، هزینه‌های نیروی متخصص مثل حقوق و مزایای قانونی، تجهیزات، گوشی تلفن، اقلام مصرفی، قبض تلفن و… برعهده شماست. با برون‌سپاری علاوه بر کاهش هزینه، کارهای‌تان را به تیمی متخصص می‌سپارید.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

ارتباط بهتر با مشتریان

ما در سپنتا به‌شکل منظم دوره‌های مذاکره تلفنی و شخصیت‌شناسی تلفنی برگزار می‌کنیم و همیشه سعی می‌کنیم اطلاعا‌‌ت‌مان را به‌روز نگه داریم؛ این موضوع باعث می‌شود بتوانیم تعامل و ارتباط بهتری با مشتریان‌تان داشته باشیم.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

افزایش فروش و نرخ تبدیل

پس از 15 سال تجربه در حوزه خدمات مرکز تماس و پاسخ‌گویی به هزاران تماس تلفنی به گنجینه‌هایی از تجربه رسیده‌ایم تا بتوانیم با مکالمه تلفنی خدمات و محصولات بیشتری بفروشیم و مکالمات موثرتری داشته باشیم.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

اطلاع از وضعیت تماس‌ها

ما برای مدیریت تماس‌های فروش تلفنی از نرم‌افزار مرکز تماس سپنتا استفاده می‌کنیم. این نرم‌افزار امکان ارائه گزارشات تحلیلی و آماری را دارد و از طریق این گزارشات شما را جریان وضعیت‌ تماس‌هایتان قرار دهیم.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید