خدمات فروش تلفنی

اگر محصول یا خدماتی دارید و می‌خواهید با کمک یک تیم متخصص و آموزش دیده فروش‌تان را افزایش دهید، تیم مرکز تماس سپنتا آماده همکاری با شماست. فرایند فروش تلفنی در سپنتا چیزی فراتر از پاسخگویی و پیگیری است، پیش از هر چیز درباره خدمات و محصولات شما مطالعه می‌کنیم و به کارشناسان مرکز تماس آموزش می‌دهیم و در نهایت به کمک یک استراتژی شخصی‌سازی‌شده، فروش تلفنی را شروع می‌کنیم. تمام مراحل در دوره‌های کوتاه مدت ارزیابی و تحلیل می‌شوند تا بتوانیم بهترین خروجی را از این فرایند داشته باشیم و فروش شما را افزایش دهیم.

درخواست مشاوره رایگان

15+

تجربه در خدمات مشتری

7/24

پشتیبانی شبانه‌روزی

250+

پرسنل متخصص

برون‌سپاری «فروش تلفنی» به سپنتا چه مزایایی دارد؟

شما می‌خواهید افرادی را که نمی‌شناسید قانع کنید تا خدمات و محصولات‌‌تان را بخرند؛ بنابراین باید روش‌های مذاکره تلفنی، شخصیت‌شناسی از روی صدا و لحن را بدانید و بتوانید جملات از پیش تعیین شده (اسکریپت تماس) را در زمان درست استفاده کنید. کارکنان مرکز تماس سپنتا به تمام این تکنیک‌ها مسلط هستند؛ بنابراین با سپردن فعالیت‌های مربوط به فروش تلفنی به سپنتا فروش‌تان را افزایش خواهید داد و تمرکز‌تان را روی سایر فعالیت‌های سازمان می‌گذارید.

مشاوره رایگان و استعلام قیمت

بیش‌فروشی و فروش مکمل

فروش تلفنی در مرکز تماس سپنتا صرفا منتهی به پاسخ‌گویی تماس‌ها، اعلام قیمت محصول یا خدمات شما نیست. اعضای تیم مرکز تماس سپنتا تلاش می‌کنند تا از طریق بیش‌فروشی (Upselling) و فروش مکمل (Cross-sell) خدمات یا محصولات، فروش شما را افزایش دهند.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

تمرکز بر سایر کارهای سازمان

یکی از روش‌های تمرکز؛ کاهش تعداد فعالیت‌های روزانه است. اگر کسب‌و‌کار یا سازمان شما در شرایطی است که پراکندگی فعالیت‌ها منجر به عدم تمرکز و کاهش کیفیت خدمات‌ شده است، ما بخشی از کارهای‌تان را برعهده می‌گیریم تا بتوانید بر سایر خدمات‌‌تان تمرکز کنید و خدمات‌تان را با کیفیت بهتری ارائه کنید.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

کاهش چشم‌گیر هزینه‌ها

اگر بخواهید تله مارکتینگ یا فروش تلفنی را خودتان انجام دهید، هزینه‌های نیروی متخصص مثل حقوق و مزایای قانونی، تجهیزات، گوشی تلفن، اقلام مصرفی، قبض تلفن و… برعهده شماست. با برون‌سپاری علاوه بر کاهش هزینه، کارهای‌تان را به تیمی متخصص می‌سپارید.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

ارتباط بهتر با مشتریان

ما در سپنتا به‌شکل منظم دوره‌های مذاکره تلفنی و شخصیت‌شناسی تلفنی برگزار می‌کنیم و همیشه سعی می‌کنیم اطلاعا‌‌ت‌مان را به‌روز نگه داریم؛ این موضوع باعث می‌شود بتوانیم تعامل و ارتباط بهتری با مشتریان‌تان داشته باشیم.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

افزایش فروش و نرخ تبدیل

پس از 15 سال تجربه در حوزه خدمات مرکز تماس و پاسخ‌گویی به هزاران تماس تلفنی به گنجینه‌هایی از تجربه رسیده‌ایم تا بتوانیم با مکالمه تلفنی خدمات و محصولات بیشتری بفروشیم و مکالمات موثرتری داشته باشیم.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

اطلاع از وضعیت تماس‌ها

ما برای مدیریت تماس‌های فروش تلفنی از نرم‌افزار مرکز تماس سپنتا استفاده می‌کنیم. این نرم‌افزار امکان ارائه گزارشات تحلیلی و آماری را دارد و از طریق این گزارشات شما را جریان وضعیت‌ تماس‌هایتان قرار دهیم.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

هوای کسب‌و‌کارتان را داریم

ما حساسیت‌های شما را درک می‌کنیم و تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا به بهترین شکل تمام فرایندهای درون‌سازمانی‌تان را اجرا کنیم و همانطور که می‌خواهید پاسخ‌گوی مشتریان‌تان باشیم. هر هفته گزارشات کاملی را در اختیار‌تان می‌گذاریم تا در جریان تمام امور کسب‌و‌کارتان باشید و با خیالی آسوده روی کارهای دیگر تمرکز کنید.

افزایش رضایت مشتریان

مراحل ارائه خدمات «فروش تلفنی» در سپنتا

تله مارکتینگ چیزی فراتر از یک تماس تلفنی است و نیاز به برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری دارد. ما در سپنتا بعد از 15 سال تجربه در ارائه خدمات برون‌سپاری و برقراری هزاران تماس‌ تلفنی به فرمولی برای رسیدن به موفقیت در ارتباطات تلفنی رسیده‌ایم که کمک می‌کند نتایج بهتری از مکالمات‌مان بگیریم.

بررسی شرح نیاز پیش از شروع بازاریابی تلفنی

بررسی شرح نیاز

قدم اول در فروش تلفنی بررسی دقیق نیازهای شما است. ما در یک جلسه آنلاین یا حضوری دلیل نیاز به برون‌سپاری و اهداف شما را می‌شنویم و طبق همین اطلاعات ایده‌هایی برای پروبا‌ل‌دادن به نیازهای‌تان می‌دهیم تا نتایج بهتری بگیرید.

برنامه‌ریزی استراتژیک

بعد از جلسه با شما، شرح نیاز و ایده‌های اولیه را در یک جلسه درون‌سازمانی و اتاق فکر سپنتا مطرح می‌کنیم و تلاش می‌کنیم استراتژی مناسبی را برای شما تدوین کنیم. نداشتن استراتژی روند کار را «باری به هر جهت» می‌کند.

برنامه‌ریزس استراتژیک برای تله مارکتینگ
هدف‌گذاری برای بازاریابی تلفنی

ایجاد دستور کار

بعد از تدوین استراتژی جلسه‌ای با شما خواهیم داشت و درباره برنامه‌ریزی و طرح‌‌مان صحبت می‌کنیم و بر این اساس تاکتیک‌هایمان را در قالب یک «دستور کار» تدوین و در اختیار بخش مرکز تماس می‌ذاریم.

مدیریت و ارزیابی

تمام فرایند مرکز تماس سپنتا با کمک مدیر مرکز تماس، سرپرست مرکز تماس و تیم کنترل کیفیت مدیریت، بررسی و ارزیابی می‌شوند و تلاش می‌کنیم با بالاترین نرخ دستیابی به شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) متعهد باشیم.

مدیریت و ارزیابی
ثبت فروش در آخرین مرحله از بازاریابی تلفنی

ثبت فروش

تمام این فرایند یک هدف اصلی دارد و آن «فروش محصولات و خدمات» است. پرسنل مرکز تماس سپنتا تمام وقایع و اطلاعات فروش را در CRM اختصاصی سپنتا ثبت می‌کنند و گزارشات در بازه زمانی توافقی با شما ارسال می‌شوند.

نظر مشتریان ما

معصومه جوادی - سرپرست پشتیبانی توسعه‌دهندگان کافه بازار

مرکز تماس در هر شرکتی مهم ترین پل ارتباطی بین کاربران و شرکت محسوب میشه. تسهیل در برقراری و کیفیت ارتباط بین ما و کاربران‌مون مهم‌ترین شاخصه‌ایه که با همکاری با سپنتا تجربه‌اش کردیم.

معصومه جوادی - سرپرست پشتیبانی کافه بازار

درخواست مشاوره و استعلام قیمت فروش تلفنی

برای دریافت مشاوره و استعلام قیمت فروش تلفنی فرم زیر را پر کنید. همکاران ما در روزهای کاری حداکثر تا 2 ساعت پس از دریافت درخواست با شما تماس می‌گیرند. برای پاسخ‌گویی سریع‌تر می‌توانید با شماره مستقیم ۰۲۱۹۱۰۰۱۹۹۵ یا ۰۳۵۳۱۱۰۱۱۰ تماس بگیرید.