خدمات پشتیبانی VoIP | پشتیبانی انواع سرویس‌های مدیریت تماس وُیپ

سیستم تلفن VoIP مثل سایر سرویس‌های تحت‌شبکه درون‌سازمانی نیاز به پشتیبانی دارد و بهتر است برای داشتن سرویسی پایدار و بدون اختلال با یک شرکتِ متخصص قرارداد پشتیبانی VoIP ببندید. سپنتا با 15 سال تجربه در ارائه خدمات VoIP و نصب و راه اندازی VoIP آماده پشتیبانی از سیستم تلفن تحت‌شبکه شما است.

نیاز به دریافت مشاوره دارم

15+

تجربه در خدمات و پشتیبانی VoIP

7/24

پشتیبانی شبانه‌روزی

250+

پرسنل متخصص

لیلا کریمی

کارشناس فروش

درخواست دموی رایگان
02191005004

بدون قرارداد پشتیبانی VoIP چه چیزهایی را از دست می‌دهید؟

بدون قرارداد پشتیبانی ویپ سرویس‌تان هیچ‌وقت بروزرسانی نمی‌شود، مشکلات نرم‌افزاری‌تان رفع نمی‌شود، احتمال دارد سرویس‌تان هک شود، در صورت اختلال کسی نیست که مشکل سرویس تلفن ویپ را حل کند، تماس‌های‌‌تان را یکی پس از دیگری از دست می‌روند و از همه مهم‌تر آرامش‌تان را از دست می‌دهید.

آرامش‌تان را از دست می‌دهید

احتمالا تماس‌ تلفنی در سازمان شما اهمیت زیادی دارد که در حال خواندن این متن هستید، از دست‌‌دادن تماس و نگرانی‌ نبود شخصی که بتواند مشکل‌تان را حل کند باعث از دست رفتن آرامش‌تان می‌شود؛ به همین دلیل بهتر است برای پشتیبانی VoIP اقدام نمایید.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

نمی‌توانید مشکلات را در لحظه حل کنید

فرض کنید سرویس تلفن شما دچار اختلال شده است و آن لحظه در اوج ترافیک تماس‌های ورودی‌تان هستید و می‌‌‌خواهید مشکل‌تان در همان لحظه حل شود. اگر قرارداد پشتیبانی VoIP نداشته باشید زمان حل مشکل‌تان به تعویق خواهد افتاد.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

سرویس‌تان به‌روزرسانی نمی‌شود

عدم بروزرسانی سیستم تلفن VoIP باعث می‌شود که مشکلات نرم‌افزاری رفع نشوند و حفره‌های امنیتی سیستم شما پابرجا بمانند. این موارد علاوه بر اختلال در مکالمات تلفنی، احتمال هک سرویس تلفن ویپ و دسترسی غیرمجاز را به خطوط تلفن افزایش می‌دهند.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

مشتریان‌تان را از دست می‌دهید

بدیهی است که اگر قرارداد پشتیبانی ویپ نداشته باشید، در صورت بروز اختلال، امکان برقراری تماس وجود نخواهد داشت و تماس‌ مشتریان‌تان را از دست می‌دهید. مشتریان شما توقع دارند همیشه در دسترس باشید و بدون تاخیر به تماس آنها پاسخ دهید.

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

مراحل دریافت خدمات پشتیبانی VoIP از سپنتا چگونه است؟

سپنتا در کنار شماست

15+

تجربه در خدمات و پشتیبانی VoIP

7/24

پشتیبانی شبانه‌روزی

250+

پرسنل متخصص

مزایای خدمات voip ویپ

نحوه دریافت پشتیبانی ویپ از سپنتا

تماس با ما

برای تماس با ما می‌توانید از طریق شماره تماس 0353110110 یا فرم درخواست مشاوره پایین همین صفحه اقدام کنید. سعی می‌کنیم تا 2 ساعت پس از ارسال فرم با شما تماس بگیریم. بهتر است مختصری از نیازتان را در فرم درخواست پشتیبانی ویپ بنویسید.

ـماس با ما برای دریافت پشتیبانی ویپ
پرت به پشتیبانی voip نیاز دارید؟

نحوه دریافت پشتیبانی ویپ از سپنتا

اعلام نیاز

پیش از هر چیز باید شرح نیازتان مشخص باشد، درواقع باید بدانید که چرا به خدمات پشتیبانی VoIP نیاز دارید و چه توقعاتی از ما به عنوان پشتیبان دارید. ب‌عنوان مثال، اگر خدمات سازمان‌تان شبانه‌روزی‌ است، شرایط پشتیبانی برای شما متفاوت از سازمانی است که 8 ساعت در روز فعالیت دارند. بنابراین باید تمام جزئیات نیازتان، شرایط حاضر شبکه و لیست تجهیزات را داشته باشید.

مزایای خدمات voip ویپ

نحوه دریافت پشتیبانی ویپ از سپنتا

بررسی شرح نیاز

ما شرح نیاز و شرایط حاضر شبکه و سازمان شما را بررسی می‌کنیم و بر اساس نیاز و مدت زمان پشتیبانی، یک طرح پیشنهادی به شما می‌دهیم که تمام جزئیات پشتیبانی ویپ در آن خواهد بود. اگر طرح پیشنهادی مورد تایید بود، به مرحله تنظیم قرارداد پشتیبانی ویپ می‌روید. هزینه پشتیبانی ویپ در این مرحله مشخص می‌شود.

بررسی شرح نیاز پیش از شروع پشتیبانی ویپ
ـماس با ما برای دریافت پشتیبانی ویپ

نحوه دریافت پشتیبانی ویپ از سپنتا

تنظیم قرارداد پشتیبانی ویپ

قرارداد، نحوه پشتیبانی (ریموت یا حضوری) و هزینه پشتیبانی VoIP طبق طرح پیشنهادی تنظیم و پشتیبانی ویپ شما از تاریخ تعیین شده در قرارداد شروع می‌شود. مدت زمان قرارداد پشتیبانی در سپنتا از 3 تا 12 ماه است.

نظر مشتریان ما

معصومه جوادی - سرپرست پشتیبانی توسعه‌دهندگان کافه بازار

مرکز تماس در هر شرکتی مهم ترین پل ارتباطی بین کاربران و شرکت محسوب میشه. تسهیل در برقراری و کیفیت ارتباط بین ما و کاربران‌مون مهم‌ترین شاخصه‌ایه که با همکاری با سپنتا تجربه‌اش کردیم.

معصومه جوادی - سرپرست پشتیبانی کافه بازار

درخواست پشتیبانی VoIP و برآورد هزینه

برای دریافت مشاوره پشتیبانی ویپ و برآورد هزینه فرم زیر را پر کنید. همکاران ما در روزهای کاری حداکثر تا 2 ساعت پس از دریافت درخواست با شما تماس می‌گیرند. برای پاسخ‌گویی سریع‌تر می‌توانید با شماره مستقیم ۰۲۱۹۱۰۰۱۹۹۵ یا ۰۳۵۳۱۱۰۱۱۰ داخلی 2 تماس بگیرید.