جایگزین‌های بهتری برای سیستم‌های تلفن سنتی پیدا شده است. فناوری باسرعت پیش می‌رود و با ابزارهای تازه و راه‌کارهای بهتر به بهره‌وری بیشتر کسب‌وکارها کمک می‌کند. سیستم‌ تلفن VoIP هم یکی از همین فناوری‌های جذاب هستند که امکان برقراری تماس‌ها در بستر شبکه داخلی و اینترنت را فراهم می‌کنند. با این امکانات، کیفیت و مدیریت تماس‌ها بسیار بهتر از گذشته می‌شود؛ حتی اگر هنوز سیستم سانترال را در مرکز تماس داشته باشید، امکان ایجاد ارتباط میان سانترال و ویپ برایتان وجود دارد. در این مقاله هم می‌خواهیم از ارتباط سانترال با VoIP برایتان بگوییم. مزایای این ارتباط چیست؟ واقعیت این است که چنین اقدامی می‌تواند سیستم ارتباطی‌تان در کسب‌وکار را به شکل قابل توجهی ارتقا بدهد. با ما همراه باشید.

[lwptoc]

ارتباط سانترال با ویپ چگونه انجام می‌شود؟

بنا به دلایل مختلف، بعضی از شرکت‌ها نمی‌خواهند که تلفن‌های سنتی‌شان را کنار بگذارند. این شرکت‌ها می‌توانند میان سانترال و ویپ ارتباط برقرار کنند. روش‌های مختلفی برای برقراری پیوند و ارتباط میان سانترال و VoIP وجود دارد. چه روش‌هایی:

مزایای ارتباط سانترال با VoIP چیست؟

به شیوه‌های مختلف می‌توانید سیستم سانترال سنتی تلفنتان را به فناوری ویپ متصل کنید. این اقدام مزایای زیادی دارد. از جمله این فواید باید به موارد زیر اشاره کنیم:

در ادامه به شرح هریک از این مزایا می‌پردازیم. مزیت‌های ارتباط سانترال با VoIP در هر کسب‌وکار چطور خودش را نشان می‌دهد؟

1) بهره‌وری بیشتر

با وجود سیستم ویپ، تماس‌ها در بستر اینترنت مدیریت و سازماندهی می‌شوند. در این صورت، محدودیت‌های جغرافیایی از میان برداشته می‌شود و امکان برقراری تماس‌های پرشمار و بی‌محدودیت ممکن می‌شود. فرصت وصل‌کردن سیستم‌های نرم‌افزار مدیریت مشتری به ویپ هم وجود دارد. همه این‌ها به شرکتتان اجازه می‌دهد که ارتباطات بهینه‌تر و بهره‌ورتری با مخاطبان و مشتریان برقرار کنید.

در واقع، سیستم‌های ویپ دستتان را در استفاده از قابلیت‌های ارتباطی مختلف در تماس با مشتریان باز می‌گذارند. با استفاده از آنها می‌توانید تعامل بهتری با تماس‌گیرنده‌های خود داشته باشید. اتصال این سیستم به نرم‌افزار ارتباط با مشتریان می‌تواند راهی برای تجزیه‌وتحلیل دقیق‌تر تعاملاتتان با مشتریان باشد.

2) کاهش هزینه‌ها

سیستم‌های سنتی پیچیده بودند و برای برقراری تماس‌ها و ارتباطات با آنها نیازمند به حضور اپراتوری در شرکت‌ها بود. تجهیزات و امکانات لازم برای چنین سیستم‌هایی بسیار بیشتر از ویپ است. با وجود ویپ نیازی به صرف هزینه‌های راه‌اندازی سنگین نخواهد بود و در ضمن، امکان فعال‌کردن منوهای متنوع در ورودی تماس و بخش پیام‌های صوتی برای مخاطبان وجود دارد. پیام‌ها و مکالمات هم ضبط می‌شوند و محدودیت‌های کمتری وجود دارد. راه‌اندازی سیستم ویپ هزینه کمتری نسبت به سیستم‌های سنتی دارد و در ضمن کارایی و کیفیت بیشتری هم ارائه می‌کند.

3) ساده‌ترشدن سیستم تماس

بی‌نیازی از کابل‌کشی‌های فراوان در راه‌اندازی سیستم ویپ و نبود محدودیت در استفاده از تجهیزات برندهای مختلف برای برقراری سیستم تماس باعث می‌شود که امتیازی دیگر برای ارتباط سانترال و ویپ در نظر گرفته شود. سادگی و سهولت استفاده از ویپ، آن را گزینه‌ای مناسب برای کسب‌وکارهایی در اندازه‌های مختلف می‌کند. کارکردن با این سیستم در زمان ایجاد ارتباط میان سانترال و ویپ هم همچنان مطلوب است.

4) توسعه نامحدود

سیستم‌های ویپ قابلیت توسعه‌پذیری دارند. اگر سانترال را به ویپ وصل کنید، به‌سادگی می‌توانید با افزایش گیت‌وی (VoIP Gateway) مناسب به بالارفتن تعداد کاربرانتان کمک کنید. حتی در زمانی که کارمندی جابه‌جا می‌شود هم نیاز به کابل‌کشی‌های مجدد وجود ندارد. بدون نیاز به ایجاد تغییرات یا تعریف داخلی جدید می‌توانید امر ارتباطات را در این موقعیت هم مدیریت کنید.

مزایای دیگر ارتباط سانترال با VoIP چیست؟

ارتباط سانترال با voip

از مزایای دیگر ایجاد ارتباط سانترال با VoIP موجود در هر کسب‌وکار باید به موارد زیر هم اشاره کنیم:

با وجود ارتباط سانترال با VoIP می‌توانید ضمن بهره‌مندی از امکانات بیشتر در کاهش هزینه‌ها و مدیریت بهتر ارتباطات تغییرات مثبت فراوانی بدهید. روش‌های مختلفی برای ایجاد اتصال میان سانترال و سیستم ویپ وجود دارد. بنا به سیستم‌های قبلی سنتی باید ببینید که کدام راه و شیوه امکان ارتباط با ویپ را فراهم می‌کند.

در آخر

ارتباط سانترال با VoIP به نفع هر کسب‌وکاری است. با وجود چنین پیوندی، سیستم‌های قدیمی تلفن از امکانات تازه ارتباطی استفاده خواهند کرد. در واقع، کیفیت تماس‌ها بیشتر می‌شود و ظرفیت شبکه ارتباطی داخل و بیرون سازمان هم افزایش چشمگیری پیدا می‌کند. امکان وصل‌کردن سیستم سانترال به ویپ هم به روش‌های مختلفی وجود دارد. باید ببینید که سانترال پاناسونیک دارید یا برندهای دیگر. با در نظرگرفتن شرایط دستگاه‌های موجود اقدام به اتصال سیستم به بستر ویپ کنید و بهره‌وری را به‌طور قابل‌ ملاحظه‌ای بالا ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *